Эх орончдын өдөрт зориулсан барилдаан Монгол бөхийн өргөөнд болно
2019 оны 3 сарын 1

2019-03-01-Мэдээ мэдээлэл

XVII Жарны шаргачин гахай жилийн эхний барилдаан болох Эх орончдын өдөрт зориулсан Улс аймгийн алдар цолтой 256 бөхийн барилдаан 3-р сарын 1-ний өдөр буюу өнөөдөр 14 цагаас “МОНГОЛ БӨХИЙН ӨРГӨӨ”-нд болох гэж байна. МАН-аас зохион байгуулж буй “Эх орончдын өдөр”-т зориулсан барилдаанд зодоглохоор:

1. Намсрайжавын Батсуурь у.ав
2. Энхтөгсийн Оюунболд у.ар
3. Мөнхсайханы Өсөхбаяр у.з
4. Баттулгын Соронзонболд у.з
5. Шүхэртийн Уламбаяр у.х
6. Нямаагийн Батзаяа у.х
7. Баярхүүгийн Бат-Өлзий у.х
8. Хүрэл-Очирын Гантулга у.х
9. Дамдинпүрэвийн Бат-Эрдэнэ у.х
10. Мягмарын Бадарч у.х
11. Оргихын Хангай у.х
12. Нацагсүрэнгийн Золбоо у.х
13. Шарын Мөнгөнбаатар у.х
14. Төрмөнхийн Бэгзсүрэн у.х
15. Эрдэнэбилэгийн Энхбат у.н
16. Чулуунбаатарын Батчулуун у.н
17. Бямбадоржийн Заяамандах у.н
18. Баатарын Амарзаяа у.н
19. Жаргалсайханы Чулуунбат у.н
20. Лхагваагийн Лха-Очир у.н
21. Ганболдын Баасандорж у.н
22. Болдбаатарын Батжаргал у.н
23. Даваасамбуугийн Энхбаяр у.н
24. Лутын Батзориг у.н
25. Доржийн Анар у.н
26. Батчулууны Баатарцол у.н
27. Цэндзэсэмийн Чимэддорж у.н
28. Чинчулууны Хөхчирэнгэр у.н
29. Эрдэнэцогтын Ванданцэрэн у.н
30. Батцэнгэлийн Чимэдвандан у.н
31. Бердимуратын Серик у.н
32. Бат-Өлзийн Бат-Эрдэнэ у.н
33. Шоовдорын Дарханбат у.н
34. Баярсайханы Батжаргал у.н
35. Дашзэвэгийн Амаржаргал у.н
36. Батбаярын Даваа-Очир у.н
37. Намсрайн Баттүвшин а.х.а
38. Ганболдын Өсөхбаяр а.х.а
39. Одсүрэнгийн Баярхүү а.х.а
40. Оюуны Гантулга а.х.а
41. Дамбын Тангад а.х.а
42. Улагпаны Береке а.х.а
43. Сэргэлэнгийн Ариунбилэг а.х.а
44. Бэгзийн Мижидсүрэн а.х.а
45. Өрнөхбаярын Сүхбат а.х.а
46. Эрдэнэбилэгийн Ууганбаяр а.х.а
47. Батчулууны Хашбат а.а
48. Нямпүрэвийн Батсайхан а.а
49. Балдиржамцын Тайван а.а
50. Булган-Эрдэнийн Түмэндэмбэрэл а.а
51. Эрдэнэбатын Нямаа а.а
52. Лхангаажавын Цээсүрэн а.а
53. Пэрэнлэйжамцын Баярхүү а.а
54. Батжаргалын Хадбаатар а.а
55. Мөнхжаргалын Бямбадорж а.а
56. Гансүхийн Хишигбат а.а
57. Шараагийн Мөнх-Од а.а
58. Батбаярын Бат-Амгалан а.а
59. Пүрвээгийн Өсөхбаатар а.а
60. Төрбатын Ядамсүрэн а.а
61. Энхтөрийн Баасанжав а.а
62. Нурланы Мустафа а.а
63. Намсрайн Ганзориг а.а
64. Хүрэлбаатарын Оргилболд а.а
65. Балжиннямын Мөнх-Эрдэнэ а.а
66. Энхбатын Тулга а.а
67. Дамдины Тогтохжаргал а.а
68. Шархүүгийн Пүрэвгарьд а.а
69. Цэрэнбатын Сандагдорж а.а
70. Нэргүйбаярын Эрдэнэчулуун а.а
71. Усныкагийн Батгэрэл а.а
72. Батсугарын Зоригтбаатар а.а
73. Цэдэндоржийн Мөнхбаяр а.а
74. Тогтохмэндийн Сайханжаргал а.а
75. Чинзоригийн Эрдэнэсайхан а.а
76. Батсүхийн Уугандаваа а.а
77. Бат-Эрдэнийн Хаш-Эрдэнэ а.а
78. Пүрэвсүрэнгийн Иххантай а.а
79. Жаалаагийн Наранбаатар а.а
80. Загдсүрэнгийн Наранбаатар а.а
81. Даваасүрэнгийн Аззаяа а.а
82. Цэрэндоржийн Ганбат а.а
83. Ганпүрэвийн Ганбаатар а.а
84. Шаравдоржийн Отгонтөгс а.а
85. Хутагийн Цогтгэрэл а.а
86. Мягмарсүрэнгийн Мэндсайхан а.а
87. Баянзулын Цэдэнсодном а.а
88. Энхтөрийн Мөнхбаатар а.а
89. Энх-Амгалангийн Ариунбуян а.а
90. Нямдоржийн Өсөхбаяр а.а
91. Бямбадоржийн Батдорж а.а
92. Даваацэрэнгийн Бямбацогт а.а
93. Ганзоригийн Жамбалдорж ц.а
94. Гүрзулын Ганцоож а.а
95. Цогтоогийн Мөнхбаяр а.а
96. Чойжилсүрэнгийн Мөнхтогтох а.а
97. Теликийн Эрболат а.а
98. Энхбатын Сумъяабат а.а
99. Бүрнээгийн Баянмөнх а.а
100. Пүрэвдоржийн Эрхэмжаргал а.а
101. Батцэнгэлийн Эрдэнэбаяр а.з
102. Цэрэнноровын Анхбаяр а.з
103. Эрдэнэбилигийн Энх-Амгалан а.з
104. Бямбаагийн Буянмөнх а.з
105. Баасандоржийн Болдбаатар а.з
106. Дагвасамбуугийн Бямбасүрэн а.з
107. Наранцэцэгийн Энхжаргал а.з
108. Баярсайханы Амбасэлмаа а.з
109. Даваадоржийн Ууганбаяр а.з
110. Пүрэвжавын Даваадорж а.з
111. Даваадоржийн Төрболд а.з
112. Чулуунтөмөрийн Энхмөнх а.з
113. Ганболдын Болдгэрэл а.з
114. Мягмарын Тэгшбаяр а.з
115. Ганцогтын Бадрах а.з
116. Түвдэндоржийн Аззаяа а.з
117. Баатарын Уртнасан а.з
118. Хүрэлбаатарын Ариунбаатар а.з
119. Ганболдын Төрболд а.з
120. Очирбатын Түмэн а.з
121. Сүхбатын Оргилбаатар а.з
122. Ням-Очирын Даваахүрэл а.з
123. Шагдарсүрэнгийн Чинтулга а.х
124. Болдбаатарын Доржсүрэн а.х
125. Баянбилэгийн Баянмөнх а.х
126. Мядагмаагийн Адъяахүү а.х
127. Аварзэдийн Отгонбаатар а.х
128. Ганбаатарын Эрхэмбаяр а.х
129. Баянжаргалын Төмөрбаатар а.х
130. Балтмөнхийн Бадамдорж а.х
131. Төрмөнхийн Дүгэрдорж ц.х
132. Дамдинсүрэнгийн Пүрэвдорж а.х
133. Будаагийн Батсайхан а.х
134. Улаанхүүгийн Мөнхчулуун а.х
135. Ганбаатарын Энхбилэг а.х
136. Хэвэлхүүгийн Энхчулуун а.х
137. Тогоогийн Батсайхан а.х
138. Энхсайханы Цэнд-Очир а.х
139. Алагаагийн Мягмаржав а.х
140. Амаржаргалын Анхбаяр а.х
141. Идэрийн Мандах а.х
142. Чойжоогийн Дагвадорж а.х
143. Тогтохбаярын Баасанжав а.х
144. Цэрэгбаатарын Эрхэмбаяр а.х
145. Цэнд-Аюушийн Батжаргал а.х
146. Ганболдын Анхбаяр а.х
147. Жаргалсайханы Дэлгэрсайхан а.х
148. Батбаатарын Гүнсумъяа а.х
149. Далхсүрэнгийн Одсүрэн а.х
150. Мөнхжаргалын Батбаатар а.х
151. Ядамсүрэнгийн Бумбаяр а.х
152. Гомбодоржийн Цэнддорж а.х
153. Чойжоохорлоогийн Чойжилсүрэн а.х
154. Болдбаатарын Одсүрэн а.х
155. Дашнямын Батням а.х
156. Бямбадоржийн Түвшинтөгс а.х
157. Баттөрийн Ганбаяр а.х
158. Нямжавын Ширчинхүү а.х
159. Халтарын Бөхбаяр а.х
160. Хангайн Наранбаяр а.х
161. Самарханы Заманбек а.х
162. Тогоогийн Идэрдорж а.х
163. Чинзоригийн Хасчулуу а.х… нарын 256 бөх бүртгүүлээд байна.

Жич: Сумын цолтон багтсангүй.
Барилдаан өнөөдөр 14 цагаас Монгол бөхийн өргөөнд болно.

МОНГОЛЫН ҮНДЭСНИЙ БӨХИЙН ХОЛБОО

Хариулт үлдээх

Your email address will not be published.