УИХ-ын ээлжит сонгуулийн урьдчилсан дүнгээр МАН 62 суудал авлаа
2020 оны 6 сарын 25

2020 оны УИХ-ын сонгуульд 15 нам, таван эвслээс 606 нэр дэвшигч 76 мандатын төлөө өрсөлдлөө. Энэ удаагийн сонгууль 26 тойрог бүхий томсгосон хувилбараар явагдсан нь аливаа нэр дэвшигч өрсөлдөгч намынхантай ана мана “үзэлцэхээс” гадна 1,2,3-аар гарахын тулд өөрийн намынхантай хүртэл өрсөлдсөн нь энэ хувилбарын сул тал юм. Ямартай ч сонгуулийн 21 хоногийн сурталчилгааны хугацаа өндөрлөж, өнөөдөр санал хураалт болж дууслаа. Харилцаа холбооны зохицуулах хорооны фейсбүүк орчинд хяналт тавьснаас тэр үү хуурамч пейж нээж нэг нэгнээ харлуулан гутаах явдал урьд урьдын сонгуультай харьцуулахад бага гарлаа.

Урьпчилсан байдлаар, МАН-62, АН-11, бие даагч-1, “Та бидний эвсэл”-1, “Зөв хүн Электорат” эвсэл-1 суудал аваад байна.

Аймаг Тойрог Овог, нэр
1 Архангай аймаг 1-р тойрог Ё.Баатарбилэг
2 1-р тойрог Ж.Мөнхбат
3 1-р тойрог Г.Тэмүүлэн
4 Баян-Өлгий аймаг 2-р тойрог Х.Баделхан
5 2-р тойрог Т.Аубакар
6 2-р тойрог Б.Бейсен
7 Баянхонгор аймаг 3-р тойрог Г.Занданшатар
8 3-р тойрог Д.Ганбат
9 3-р тойрог А.Адъяасүрэн
10 Булган аймаг 4-р тойрог  Ц.Анандбазар
11 4-р тойрог Ж.Бат-Эрдэнэ
12 Говь-Алтай аймаг 5-р тойрог Б.Энх-Амгалан
13 5-р тойрог Ш.Раднаасэд
14 Дүндговь, Говьсүмбэр аймаг 6-р тойрог С.Батболд
15 6-р тойрог Г.Мөнхцэцэг
16 Дорнод аймаг 7-р тойрог Х.Болорчулуун
17 7-р тойрог Ц.Сэргэлэн
18 Дорноговь аймаг 8-р тойрог Б.Дэлгэрсайхан
19 8-р тойрог Т.Энхтүвшин
20 Завхан аймаг 9-р тойрог Ц.Цэрэнпунцаг
21 9-р тойрог Ц.Баярсайхан
22 Өвөрхангай аймаг 10-р тойрог С.Чинзориг
23 10-р тойрог Д.Тогтохсүрэн
24 10-р тойрог Г.Ганболд
25 Өмнөговь аймаг 11-р тойрог Н..Наранбаатар
26 11-р тойрог Д.Бат-Эрдэнэ
27 Сүхбаатар аймаг 12-р тойрог Ж.Батсуурь
28 12-р тойрог Н.Ганибал
29 Сэлэнгэ аймаг 13-р тойрог Ж.Эрдэнэбат
30 13-р тойрог Ч.Ундрам
31 13-р тойрог Д.Өнөрболор
32 Төв аймаг 14-р тойрог Ж.Батжаргал
33 14-р тойрог Ц.Туцаан
34 14-р тойрог Н.Энхболд
35 Увс аймаг 15-р тойрог О.Цогтгэрэл
36 15-р тойрог Ч.Хүрэлбаатар
37 15-р тойрог Б.Чойжилсүрэн
38 Ховд аймаг 16-р тойрог Ш.Адьшаа
39 16-р тойрог Б.Пүрэвдорж
40 16-р тойрог С.Бямбацогт
41 Хөвсгөл аймаг 17-р тойрог Ц.Даваасүрэн
42 17-р тойрог Л.Мөнхбаатар
43 17-р тойрог Л.Энх-Амгалан
Хэнтий аймаг 18-р тойрог У.Хүрэлсүх
45 18-р тойрог Л.Оюун-Эрдэнэ
46 18-р тойрог Б.Бат-Эрдэнэ
47 Дархан Уул аймаг 19-р тойрог Б.Жавхлан
48 19-р тойрог Г.Дамдинням
49 19-р тойрог Б.Баттөмөр
50 Орхон аймаг 20-р тойрог Д.Батлут
51 20-р тойрог Н.Алтанхуяг
52 20-р тойрог С.Ганбаатар
53 Багахангай, Багануур, Налайх дүүрэг 21-р тойрог С.Амарсайхан
54 21-р тойрог Ц.Сандаг-Очир
55 Баянзүрх дүүрэг 22-р тойрог Б.Энхбаяр
56 22-р тойрог Б.Саранчимэг
57 Баянзүрх дүүрэг 23-р тойрог Ж.Чинбүрэн
58 23-р тойрог Х.Булгантуяа
59 23-р тойрог Э.Бат-Амгалан
60 Сүхбаатар дүүрэг 24-р тойрог Д.Цогтбаатар
61 24-р тойрог Ц.Мөнх-Оргил
62 24-р тойрог Ц.Мөнхцэцэг
63 Чингэлтэй дүүрэг 25-р тойрог Т.Аюурсайхан
64 25-р тойрог М.Оюунчимэг
65 25-р тойрог Ж.Сүхбаатар
66 Баянгол дүүрэг 26-р тойрог Х.Ганхуяг
67 26-р тойрог Ж.Ганбаатар
68 26-р тойрог С.Одонтуяа
69 Сонгинохайрхан дүүрэг 27-р тойрог Х.Нямбаатар
70 27-р тойрог Б.Жаргалмаа
71 Сонгинохайрхан дүүрэг 28-р тойрог Н.Учрал
72 28-р тойрог Д.Сумъяабазар
73 28-р тойрог П.Анужин
74 Хан-Уул дүүрэг 29-р тойрог Д.Сарангэрэл
75 29-р тойрог Г.Амартүвшин
76 29-р тойрог Т.Доржханд